Лауреати Державної премії ім.Т.Шевченка - кіровоградці



Лауреатами Державних премій України ім. Шевченка стали наші земляки :

       - письменник, поет Володимир Базилевський за збірку «Вертеп»;
   - письменник Олексій Дмитренко за художньо-документальну повість «Аист»;
 -  письменник Василь Козаченко за цикл повістей «Ціна життя», «Гарячі руки», «Блискавка», «Листи з патрона»;

      архітектор Георгій Усатій;

- один із авторів «Шевченківського словника» Федір Сарана. Ще один автор, який звернувся до Шевченківської тематики – Терень Масенко – автор трьох творів, які він присвятив великому Кобзарю: «Благословення на подвиг», «Батальйон імені Т.Шевченка», «Всесвітня слава Кобзаря».  

Образ Тараса присутній також на полотнах наших художників.
- Михайло Михайлович Божій – народний художник України, заслужений діяч мистецтв. Перші кроки в мистецтві зробив у Кіровограді на Ковалівці біля річки Інгул у провулку Луговому. Батько художника згадував, що в старенькій хаті, прямо на долівці син вчився малювати. «Відмінниця», «Портрет медичної сестри», що обійшли виставки багатьох країн світу. І, нарешті, «Думи мої думи»;

       Борис Михайлович Вінтенко. Надовго збережеться в пам'яті «Коліївщина», де вправно змальовано образ славного вожака народного повстання Максима Залізняка;

 - Віктор Шульга – новомиргородський художник. «Тарас Шевченко запав мені в душу з дитячих літ і мені захотілося побувати на батьківщині Кобзаря»,– писав Шульга. Мрія здійснилася. Результатом поїздки стали акварелі, зроблені в місцях, пов'язаних з життєвим шляхом Кобзаря.
Минали роки. Шевченко в творчості В. Шульги посів чільне місце. Народилися картини
«Малий Тарас з батьком в Єлисаветграді», «Шевченко малює портрет Полу смакової», «За думою дума», «Шевченко в Петербурзі та інші. В 1971 р. була персональна виставка акварелей художника в Республіканському будинку письменника.


 - В'ячеслав Попов із Світловодська. Художник-медальєр, автор ста ювілейних та інших медалей. Талант Попова – непересічний, рідкісний. Він – учасник всесоюзних виставок медалей. Дев'ять його творів зберігаються в монетному кабінеті Ермітажу, ввійшли до світових каталогів медалей, експонувалися в багатьох країнах світу. Дві медалі художник виконав для Черкаського музею Кобзаря.



Комментариев нет:

Отправить комментарий